Prointegra
Aktualności  RSS
Niemcy: 2153 przypadki zakażenia koronawirusem w ciągu doby

W ciągu minionej doby w Niemczech odnotowano 2153 przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował w piątek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Zmarło 15 osób.

Tagi: Niemcy
Źródło: www.wnp.pl

Meksyk: Ponad 5 tys. nowych przypadków koronawirusa, zmarło 490 osób

#zrodlo
Meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek wieczorem czasu lokalnego o 5408 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa i o 490 kolejnych zgonach. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 715 457 a przypadków śmiertelnych do 75 439.

Tagi: USA, Kolej
Źródło: www.wnp.pl

Obcy inwestor prze do budowy nowoczesnej kopalni w Polsce. Plany, realia, schody

#zrodlo
- Planujemy wybudować kopalnię, której wolumen inwestycyjny wyniesie około 900 mln zł. Wydobycie powinno wynosić około 1,5 mln ton węgla koksowego rocznie i mniej więcej tyle samo węgla energetycznego. W kopalni ma pracować około 1000 osób. A to przełoży się też na ok. 4 tysięcy miejsc pracy w otoczeniu kopalni - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Dennis Schwindt, prezes firmy HMS Bergbau.

Źródło: www.wnp.pl

Covid nie taki straszny? Były znacznie gorsze scenariusze

#zrodlo
Kacper Nosarzewski, partner w 4CF, wyjaśnia, że w zeszłorocznym raporcie przedstawiającym scenariusze dla Polski wskazano m.in. scenariusz globalnej epidemii i radzenia sobie z jej skutkami. - Ta pandemia nie jest aż tak niebezpieczna, nie pociąga za sobą tak ogromnych kosztów i ofiar, jak modelowaliśmy... "Nasza" pandemia była grypowa i zabrała 700 mln osób. Covid nie jest tak tragiczny w skutkach, jest jednak źródłem kontrowersji i konfliktu społecznego, przeszkodą gospodarczą – mówił Kacper Nosarzewski w trakcie sesji "Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat" podczas European Tech and Start-up Days, zorganizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Źródło: www.wnp.pl

KRD: do prawie 1,56 mld zł wzrosły długi za domowe rachunki; zmalała liczba niepłacących

#zrodlo
W czasie pandemii zmalała liczba dłużników, którzy nie płacą za domowe rachunki, ale wzrosło ich zadłużenie - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zaległości za czynsz, prąd, wodę, czy telefon wzrosły do prawie 1,56 mld zł.

Źródło: www.wnp.pl

Nasze badanie: co polski biznes sądzi o polityce gospodarczej Unii

#zrodlo
80 proc. badanych przedsiębiorców uważa, że Europejski Zielony Ład w dużym lub bardzo dużym stopniu wpłynie na sytuację gospodarczą Wspólnoty w najbliższych latach. Niewiele mniej, bo 78 proc. respondentów, uważa, że podobne znaczenie będzie mieć strategia cyfrowa UE. Największa szansa? Wzrost innowacyjności. Największe zagrożenie? Migracja przemysłu poza granice Unii i utrata konkurencyjności. Takie wnioski płyną z badania "Europa przyszłości" przeprowadzonego przez firmę BCMM - we współpracy z portalem WNP.PL - wśród polskich przedsiębiorców.

Źródło: www.wnp.pl

Ten przemysł jest wizytówką polskiego eksportu. Oto jedna z przyczyn sukcesu

#zrodlo
Pandemia Covid-19 nie odbiła się negatywnie na eksporcie polskich produktów rolno-spożywczych. Sektor wciąż notuje dobre wyniki, a sukces branży to także efekt wysokich standardów, które wprowadzono w rodzimych zakładach.

Źródło: www.wnp.pl

Kanada: Premier: druga fala pandemii w Kanadzie już trwa

#zrodlo
Druga fala pandemii koronawirusa w Kanadzie już trwa – ostrzegł premier Kanady Justin Trudeau. W czwartek władze Quebecu zaapelowały o rezygnację z rodzinnych obiadów w Thanksgiving, zaś rząd Ontario przeznaczył dodatkowe środki na testy.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Większość nowojorczyków z objawami lęku i depresji w czasie pandemii

#zrodlo
Pandemia koronowirusa sieje emocjonalne spustoszenie wśród nowojorczyków. Według ostatniego sondażu miejskiego Departamentu Zdrowia dotknęło to 80 proc. społeczności Nowego Jorku.

Tagi: USA
Źródło: www.wnp.pl

USA: O 808 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych Covid-19

#zrodlo
O 808 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych Covid-19 w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Poprzedni dobowy bilans mówił o 1220 zgonach.

Tagi: USA
Źródło: www.wnp.pl

Kanada uznała wybory prezydenckie na Białorusi za sfałszowane

#zrodlo
Kanada dołączyła w czwartek do krajów, które uznały zaprzysiężenie Alaksandra Łukaszenki na prezydenta Białorusi za pozbawione podstaw prawnych, a kanadyjski MSZ wydał oświadczenie w tej sprawie.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Wykonano siódmą federalną karę śmierci, stracono czarnoskórego więźnia

#zrodlo
W Terre Haute w stanie Indiana w czwartek wykonano kolejną federalną karę śmierci , siódmą odkąd w lipcu, po 17 latach przerwy, Sąd Najwyższy USA zezwolił władzom federalnym na wznowienie egzekucji. Po raz pierwszy stracony został czarnoskóry mężczyzna - Christopher Vialva, skazany za zabójstwo dwojga ludzi.

Tagi: USA, Kolej, Fed
Źródło: www.wnp.pl

Górnicy dołowi będą mieli gwarancję pracy do emerytury; bez porozumienia ws. horyzontu działania kopalń (aktualizacja)

#zrodlo
Górnicy dołowi będą mieli gwarancję zatrudnienia w kopalni aż do emerytury - uzgodniono podczas kolejnej tury rozmów śląskich związkowców z delegacją rządową. Punktem spornym w rozmowach pozostaje przede wszystkim horyzont działania poszczególnych kopalń.

Źródło: www.wnp.pl

Brazylia: 32,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby, 831 zgonów

W ciągu ostatniej doby w Brazylii potwierdzono obecność koronawirusa u 32 817 osób, a z powodu Covid-19 zmarło 831 pacjentów - podało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Dzień wcześniej resort informował o 33 281 nowych zakażeniach i 869 kolejnych zgonach.

Źródło: www.wnp.pl

Wall Street lekko w górę

#zrodlo
Czwartek na Wall Street zakończył się lekkimi wzrostami, ale sesja była bardzo zmienna, przeplatana wzrostami i spadkami. Rynki obawiają się o perspektywy dla wzrostu PKB w związku z brakiem pakietu stymulacyjnego w USA i wzrostem liczby przypadków Covid-19 na świecie.

Źródło: www.wnp.pl

Indonezja: Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 10 tys.

#zrodlo
Indonezja jest pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej, w którym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 10 tysięcy. W czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało o rekordowym dziennym przyroście zakażeń, który wynosił 4634 przypadki.

Źródło: www.wnp.pl

BiH: Przedstawiciel ONZ skarży się na władze, że odmawiają pomocy migrantom

#zrodlo
Przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) Peter Van der Auweraert ocenił w rozmowie z agencją AP, że władze Bośni narażają migrantów i uchodźców na niepotrzebne cierpienie, choć mają fundusze na pomoc dla nich..

Tagi: ONZ
Źródło: www.wnp.pl

Brazylia: Sondaż: prezydent Bolsonaro cieszy się coraz większą popularnością

#zrodlo
Ocena działań rządu brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro wzrosła, a przywódca cieszy się rosnącą popularnością, mimo że w Brazylii odnotowano drugą najwyższą na świecie liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa - wynika z sondażu CNI/Ibope, którego rezultaty opublikowano w czwartek.

Źródło: www.wnp.pl

Rosja: Gorbaczow wyraził poparcie dla protestów na Białorusi

#zrodlo
Pierwszy i ostatni prezydent ZSRR, twórca pieriestrojki Michaił Gorbaczow oświadczył w czwartek, że uważnie obserwuje sytuację na Białorusi i popiera uczestników odbywających się tam protestów. "Białorusini - zuchy" - ocenił Gorbaczow w rozmowie z portalem Podjom.

Tagi: Prezydent
Źródło: www.wnp.pl

Francja: Ponad 16 tys. osób zakażonych koronawirusem w ciągu doby

#zrodlo
Francuskie ministerstwo zdrowia podało w czwartek, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono 16 096 przypadków zakażenia koronawirusem, dzień wcześniej były to 13 072 osoby. Od początku epidemii w kraju tym SARS-CoV-2 zakaziło się łącznie 497 237 osób.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami