Wiocha
Aktualności  RSS
Emirates będą wozić towary zamiast pasażerów do 30 miast na świecie

#zrodlo
Linie lotnicze Emirates w czasie pandemii Covid-19 będą korzystać ze swoich samolotów pasażerskich do transportowania cargo zamiast podróżnych. Przewoźnik przeniósł też wszystkie swoje operacje na lotnisko międzynarodowe w Dubaju - informuje agencja Reutera.

Źródło: www.wnp.pl

Małopolskie: Zarząd województwa czeka na wszelkie sugestie dot. ochrony powietrza

#zrodlo
Zarząd województwa małopolskiego czeka na wszelkie sugestie mieszkańców, samorządów, różnych organizacji dotyczące nowego Programu ochrony powietrza (POP) – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego Michał Drewnicki.

Źródło: www.wnp.pl

TEP: w marcu produkcja, nowe zamówienia i eksport spadły najszybciej od grudnia 2008 r.,

#zrodlo
W marcu produkcja, nowe zamówienia i eksport spadły w najszybszym tempie od grudnia 2008 r. - poinformowało w środę Towarzystwo Ekonomistów Polskich, powołując się na badania PMI przeprowadzone przez IHS Markit.

Tagi: Eksport
Źródło: www.wnp.pl

Hiszpania: Wojskowe jednostki walczące z epidemią powiększone do 7,2 tys. osób

#zrodlo
Od poniedziałku do środy wojskowe jednostki ratownicze Hiszpanii walczące z epidemią koronawirusa zostanły powiększone o prawie 1000 żołnierzy. Łącznie liczą teraz 7,2 tys. osób - poinformowało w środę w komunikacie ministerstwo obrony.

Źródło: www.wnp.pl

Włoska grupa energetyczna ubezpieczyła 68 tys. pracowników na wypadek Covid-19

Działająca globalnie włoska grupa energetyczna Enel sporządziła polisę ubezpieczeniową dla ponad 68 tys. swoich pracowników na całym świecie na wypadek Covid-19.

Źródło: www.wnp.pl

Katowice apelują do rządu m.in. o dofinansowanie wynagrodzeń firm

#zrodlo
Prezydent Katowic Marcin Krupa zaapelował do minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak o dofinansowanie wynagrodzeń w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz pomoc przy zakupie sprzętu do pracy zdalnej.

Źródło: www.wnp.pl

Rosja: Cztery przypadki zakażenia koronawirusem w Rosatomie

#zrodlo
Rosyjska państwowa agencja atomowa Rosatom poinformowała w środę, że jej czterech pracowników, w tym jeden na Węgrzech, zostało zakażonych koronawirusem.

Źródło: www.wnp.pl

Francja: Minister: 15 mln euro na bony dla bezdomnych; ok. 1000 z nich ma koronawirusa

#zrodlo
Francja przeznaczy 15 mln euro na bony dla około 60 tys. bezdomnych - powiedział minister ds. mieszkalnictwa Julien Denormandie w wywiadzie dla dziennika "Ouest-France". Denormandie szacuje, że ok. 1000 bezdomnych w kraju jest obecnie zakażonych koronawirusem.

Źródło: www.wnp.pl

Analiza: epidemia koronawirusa to cios dla firm opartych na międzynarodowym handlu

#zrodlo
Epidemia to cios dla firm opierających działalność na międzynarodowym handlu - wskazał w analizie Polski Instytut Ekonomiczny. Branże, np. komputerowa, odzieży, maszyn odczują jej skutki podwójnie - przez trudności w utrzymaniu ciągłości dostaw i mniejszy popyt z zagranicy.

Tagi: Firma, USA
Źródło: www.wnp.pl

Euro w EBC: 1,0936 USD i 117,55 JPY

#zrodlo
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0936 USD i 117,55 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.

Źródło: www.wnp.pl

MF proponuje przesunięcie obowiązków informacyjnych emitentów

MF proponuje przesunięcie obowiązków informacyjnych emitentów - poinformował w środę resort finansów. Projekt rozporządzenia zakłada m.in. wydłużenie terminów przekazania raportów.

Źródło: www.wnp.pl

W Warszawie wylądował trzeci samolot ze sprzętem medycznym zakupionym na zlecenie KGHM Polska Miedź

#zrodlo
Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w środę trzeci samolot ze sprzętem medycznym zakupionym na zlecenie KGHM Polska Miedź. Na pokładzie dreamlinera LOT przyleciały z Chin maseczki, kombinezony, gogle i respiratory. W czwartek spodziewany jest kolejny transport.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Fed sygnalizuje, że będzie wspierał globalny system finansowy

#zrodlo
Fed interweniuje, by uspokoić rynki długu, i daje ponownie sygnał, że będzie wspierał globalny system finansowy - pisze w środę Associated Press. Nowy program banku centralnego USA ruszy 6 kwietnia i będzie kontynuowany przynajmniej przez pół roku - ogłosił Fed.

Tagi: PiS, USA, Fed
Źródło: www.wnp.pl

PIH: zapewnienie rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych w sklepach bez wsparcia rządu będzie trudne

#zrodlo
Zapewnienie klientom sklepów dostępu do płynów dezynfekcyjnych i rękawiczek jednorazowych, przy braku ich w hurtowniach, bez wsparcia rządu będzie trudne - uważa Polska Izba Handlu.

Tagi: Sklepy, Handel
Źródło: www.wnp.pl

Indeks PMI w przemyśle USA w marcu wyniósł 48,5 pkt. - Markit

#zrodlo
Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 48,5 pkt. wobec 50,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podano w końcowym wyliczeniu.

Tagi: USA
Źródło: www.wnp.pl

W. Brytania: Festiwale w Edynburgu odwołane z powodu koronawirusa

#zrodlo
Pięć festiwali artystycznych odbywających się co roku w sierpniu w Edynburgu zostało odwołanych z powodu trwającej epidemii koronawirusa - ogłosił w środę rząd Szkocji. To pierwszy taki przypadek w ich sięgającej 1947 roku historii.

Tagi: Szkocja, USA
Źródło: www.wnp.pl

Holandia: Wzrost o 1019 liczby zakażonych koronawirusem w ciągu doby

#zrodlo
W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1019 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem - poinformował w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). O 134 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19, a ponad 400 kolejnych osób przyjęto do szpitali.

Tagi: PIT, Kolej
Źródło: www.wnp.pl

Szwajcaria: W związku z pandemią rząd rozszerzy pakiet pomocowy dla firm

#zrodlo
Rząd Szwajcarii ogłosił w środę, że przygotowuje zwiększenie pomocy dla przedsiębiorstw, które ucierpiały przez pandemię koronawirusa. Banki udzieliły już kredytów o wartości ponad 10 mld franków, co stanowi połowę kwoty przeznaczonej na pożyczki wspierane przez państwo.

Źródło: www.wnp.pl

Damian Ziąber rzecznikiem prasowym Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

#zrodlo
Damian Ziąber objął funkcję rzecznika prasowego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego - poinformował w środę w komunikacie Fundusz.

Źródło: www.wnp.pl

Prezes PFR: "koronarecesja" odbija się m.in. na europejskim PKB

#zrodlo
Recesja związana z koronawirusem odbije się w Europie na spadku PKB, wzroście długu publicznego oraz na zmniejszeniu płynności firm - wynika ze środowego wpisu na Twitterze prezesa PFR Pawła Borysa. W każdym z tych przypadków spodziewa się on 10-proc. spadków.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami