Prointegra
Aktualności  RSS
W. Brytania: Po raz pierwszy od 33 lat królowa spędzi święta na zamku w Windsorze

#zrodlo
Po raz pierwszy od 33 lat brytyjska królowa Elżbieta II i książę Filip nie pojadą na Boże Narodzenia do wiejskiej posiadłości Sandringham, lecz pozostaną na zamku w Windsorze, gdzie spędzają większość czasu od początku epidemii - poinformował we wtorek Pałac Buckingham.

Tagi: ING
Źródło: www.wnp.pl

Soboń: porozumienie ze stroną społeczną kluczowe dla sfinansowania transformacji energetyki

#zrodlo
Wypracowanie efektywnego porozumienia ze stroną społeczną w energetyce i górnictwie jest kluczowe dla sfinansowania transformacji polskiej energetyki, która zagwarantuje spełnienie stawianych przez UE celów klimatycznych - ocenia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Źródło: www.wnp.pl

UE: Premier Portugalii przeciwko otwieraniu porozumienia ws. budżetu

#zrodlo
Premier Portugalii Antonio Costa zapewnił w Brukseli, że jego kraj popiera uzgodnienia ws. pakietu budżetowego jakie UE zawarła w lipcu, a także wypracowane w negocjacjach z PE rozwiązania dotyczące praworządności. Opowiedział się przy tym przeciwko otwieraniu porozumienia w tej sprawie.

Tagi: Premier
Źródło: www.wnp.pl

Szczepionka z Kazachstanu? Covidowa rywalizacja w Azji Centralnej

#zrodlo
Na świecie trwa rywalizacja o opatentowanie i dystrybucję skutecznej szczepionki przeciw wirusowi powodującemu COVID-19. W Europie większość państw skorzysta prawdopodobnie z badań i produkcji firm amerykańskich, brytyjskich i niemieckich. W tym samym czasie Azja Centralna stała się areną rywalizacji między Rosją a Chinami na tym polu. Dodatkowo poszczególne państwa regionu pracują nad własnymi szczepionkami.

Źródło: www.wnp.pl

Dania: Młodzi mieszkańcy Kopenhagi mają poddać się testom na Covid-19

#zrodlo
Duński minister zdrowia Magnus Heunicke zaapelował we wtorek do młodych mieszkańców Kopenhagi oraz 16 okolicznych gmin, aby przed świętami poddali się testom na Covid-19. Władze ogłosiły też kolejne restrykcje.

Tagi: Tesla, Kolej
Źródło: www.wnp.pl

Czesi mają problemy ze sprzedażą elektronicznych winiet

#zrodlo
Od wtorku można kupować elektroniczne winiety uprawniające do przejazdów autostradami w Czechach w 2021 r., ale na razie jedynie na pocztach oraz niektórych stacjach paliw. System sprzedaży internetowej jeszcze po południu nie działał.

Źródło: www.wnp.pl

PKN Orlen: spotkanie dla firm zainteresowanych współpracą przy budowie morskich farm wiatrowych

#zrodlo
PKN Orlen i jego spółka celowa Baltic Power zorganizują w grudniu spotkanie on-line z podmiotami zainteresowanymi współpracą przy realizacji morskich farm wiatrowych. Celem jest prezentacja przygotowań do inwestycji, jej harmonogramu i podejścia koncernu do współpracy z lokalnymi dostawcami.

Źródło: www.wnp.pl

Koniec tanich połączeń z Wielką Brytanią

#zrodlo
Jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy handlowej – a szanse na jej zawarcie do końca roku są bardzo małe, wzrosną radykalnie ceny połączeń telefonicznych i opłaty za korzystanie z internetu.

Źródło: www.wnp.pl

Rządowa agencja w porozumieniu na rzecz rozwoju produktów odlewniczych

#zrodlo
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „Chemar” (Chemar), Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) oraz Politechnika Świętokrzyska (PŚk) podpisały porozumienie w sprawie współpracy na rzecz rozwoju innowacyjnych projektów oraz technologii dla wysokojakościowych produktów odlewniczych. Chemar zaprosi studentów AGH i PŚk do odbycia w spółce staży oraz realizacji doktoratów wdrożeniowych- poinformowała ARP.

Źródło: www.wnp.pl

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

#zrodlo
Strategia PKN Orlen i założenie wypłaty co najmniej 3,50 zł dywidendy na akcję może się zmienić, jeśli doszłoby do przejęcia PGNiG. Przedstawiciele Orlenu podczas telekonferencji dla analityków zaznaczyli jednak, że nominalny poziom wypłacanej dywidendy nie powinien być niższy w porównaniu do założonego w strategii.

Źródło: www.wnp.pl

USA oskarżają Chiny o "rażące" naruszenie sankcji przeciwko Korei Północnej

#zrodlo
Amerykański dyplomata Alex Wong oskarżył we wtorek Chiny o "rażące" naruszenie sankcji ONZ nałożonych na Koreę Północną, dotyczących m.in. importu węgla oraz zatrudniania pracowników z Korei Północnej.

Źródło: www.wnp.pl

Na warszawskiej giełdzie KGHM i CD Projekt liderami wzrostów

#zrodlo
Podczas pierwszej grudniowej sesji na GPW indeks krajowych blue chipów wzrósł o blisko 1,3 proc., szczególnie mocno zwyżkowały akcje KGHM-u i CD Projektu. W najbliższym czasie nie widać większych zagrożeń dla krajowego rynku akcji, dlatego można spodziewać się dobrej końcówki roku na GPW - ocenił dyrektor departamentu analiz DM BPS, Tomasz Czarnecki.

Źródło: www.wnp.pl

Państwowe spółki podpisały porozumienie o współpracy w Programie Fabryka

#zrodlo
Spółki Operator ARP i ARP Prefabrykacja, należące do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) podpisały porozumienie o współpracy przy realizacji Programu Fabryka. W średniej wielkości miastach zbudują wysokiej klasy budynki biurowo-usługowe. Wykorzystają przy tym nowoczesne prefabrykaty dostarczone przez ARP Prefabrykację - poinformowała ARP.

Tagi: PiS, Spółki
Źródło: www.wnp.pl

Turcja: Dziewiąty dzień z rzędu z rekordową liczbą zgonów na Covid-19

#zrodlo
Dziewiąty dzień z rzędu w Turcji odnotowano rekordowy dzienny przyrost zgonów z powodu koronawirusa. We wtorek tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o 190 kolejnych przypadkach śmiertelnych.

Źródło: www.wnp.pl

Sztab prezydenta Trumpa złożył wyborczą skargę w Wisconsin

#zrodlo
Sztab prezydenta USA Donalda Trumpa złożył we wtorek wyborczą skargę kwestionującą oficjalne rezultaty wyścigu o Biały Dom w Wisconsin. Zgodnie z certyfikowanymi w poniedziałek wynikami w stanie tym zwyciężył Demokrata Joe Biden.

Tagi: Prezydent, BOR, USA
Źródło: www.wnp.pl

Kościński: chcemy pomóc beneficjentom, dlatego wydłużamy czas obowiązywania odp. specustawy

#zrodlo
Praktycznie wszystkie fundusze unijne na lata 2014-2020 zostały już zakontraktowane; chcemy im pomóc, dlatego nadzwyczajne ułatwienia w inwestowaniu środków unijnych przedłużamy do końca 2023 r. - podkreślił minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Źródło: www.wnp.pl

Zamknięcia na giełdach w Europie

#zrodlo
Poniżej zamknięcia i zmiany wybranych indeksów giełdowych w Europie.

Źródło: www.wnp.pl

Francja: Macron: szczepienia na Covid-19 na wielką skalę między kwietniem a czerwcem

#zrodlo
Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział we wtorek, że Francja powinna być gotowa do rozpoczęcia programu szczepień przeciwko koronawirusowi na wielką skalę między kwietniem a czerwcem przyszłego roku.

Źródło: www.wnp.pl

PKEE za zwiększeniem Funduszu Modernizacji przy rewizji dyrektywy ETS

#zrodlo
Polski Komitet Energii Elektrycznej przy rewizji dyrektywy ETS opowiada się za zwiększeniem puli uprawnień na Fundusz Modernizacji. Stowarzyszenie polskiego sektora elektroenergetycznego jest też przeciwko prostemu rozszerzeniu EU ETS na kolejne obszary.

Źródło: www.wnp.pl

Składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - nie więcej niż 30 zł od osoby

#zrodlo
Maksymalnie 30 zł co miesiąc mają płacić od każdego podróżnego organizatorzy turystyczni na specjalny fundusz pomocowy - przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii, opublikowany we wtorek na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami