Hopaj
Aktualności  RSS
Sosnowiec: Umowa na blisko 100 nowych mieszkań komunalnych

#zrodlo
Umowę na budowę czterech budynków z 96 mieszkaniami komunalnymi podpisali samorządowcy z Sosnowca. Pierwsze w tym mieście od 40 lat takie mieszkania w nowych budynkach powinny być gotowe – kosztem blisko 15 mln zł - za 20 miesięcy.

Źródło: www.wnp.pl

Polska Żegluga Morska utrzymała poziom przewozów

#zrodlo
Polska Żegluga Morska zanotowała w pierwszym półroczu br., w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r., spadek przewozów na poziomie 3,7 proc. Według armatora, w czasach załamania światowej gospodarki spowodowanego koronawirusem spadek jest niewielki.

Źródło: www.wnp.pl

Jesienią pojawi się potężny kryzys, ale kandydaci o tym nie wspomnieli

#zrodlo
Już jesienią pojawią się potężne efekty kryzysu, prezydent Duda o tym w ogóle nie mówił, ale i prezydent Trzaskowski unikał jakichkolwiek tego typu nawiązań. – mówi w rozmowie z WNP.PL Witold Orłowski z Narodowej Rady Rozwoju, ekonomista PwC. Zdaniem Soni Buchholtz, ekspertki ekonomicznej Konfederacji Lewiatan. z perspektywy kolejnej kadencji Andrzeja Dudy warto teraz zwrócić uwagę na propozycje, które w tym trudnym czasie mogą jeszcze bardziej dociążyć firmy.

Źródło: www.wnp.pl

Litwa: Prezydent Gitanas Nauseda gratuluje Andrzejowi Dudzie zwycięstwa

#zrodlo
Prezydent Litwy Gitanas Nauseda pogratulował w poniedziałek reelekcji prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie i podkreślił znaczenie współpracy dwustronnej w dziedzinie obronności oraz rozwoju projektów infrastrukturalnych.

Źródło: www.wnp.pl

Holandia: Ponad 80 proc. głosów na Trzaskowskiego

#zrodlo
W drugiej turze wyborów prezydenta RP w Holandii Rafał Trzaskowski uzyskał 83,05 proc. ważnych głosów, a Andrzej Duda 16,95 proc. - wynika z protokołów opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Źródło: www.wnp.pl

W Austrii i Szwajcarii drugą turę wyborów prezydenta RP wygrał Trzaskowski

#zrodlo
W drugiej turze wyborów prezydenta RP Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie 66,27 proc. Polaków głosujących w Austrii i 81,9 proc. głosujących w Szwajcarii - wynika z protokołów opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. W obu krajach oddano ponad 17 tys. głosów.

Źródło: www.wnp.pl

Brytyjska Partia Pracy dołącza do bojkotu Facebooka

#zrodlo
Brytyjska Partia Pracy postanowiła dołączyć do bojkotu Facebooka w proteście przeciwko niewystarczającej moderacji treści w serwisie i w geście solidarności z ruchem Black Lives Matter - powiedziała w poniedziałek stacji BBC posłanka Rachel Reeves.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wnp.pl

USA biorą na celownik luksusowe marki z Francji

#zrodlo
To odpowiedź na francuski plan opodatkowania amerykańskich gigantów technologicznych.

Tagi: USA
Źródło: www.wnp.pl

Wygrał kandydat znany, w gospodarce bez zmian

#zrodlo
Wyniki wyborów niewiele zmieniają w gospodarce, można oczekiwać utrzymania obecnego kursu w polityce rządu – komentuje wyniki wyborów Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium.

Źródło: www.wnp.pl

HRE: przed kredytobiorcami 2-3 lata rekordowo niskich stóp procentowych

#zrodlo
Przed kredytobiorcami 2-3 lata rekordowo niskich stóp procentowych w Polsce, później oprocentowanie powinno rosnąć, ale nie będą to ruchy zbyt gwałtowne - wynika z analizy HRE Investments.

Źródło: www.wnp.pl

PZU: rusza usługa umożliwiająca zgłaszanie urazów bez wychodzenia z domu

#zrodlo
PZU wprowadza usługę zdalnego zgłaszania urazów - poinformowała w poniedziałek firma w komunikacie. Dodano, że klient otrzyma od razu informację o wysokości proponowanego świadczenia.

Tagi: Firma, PZU
Źródło: www.wnp.pl

Izrael: Starcia demonstrantów z policją pod rezydencją premiera

#zrodlo
Izraelska policja starła się w poniedziałek z antyrządowymi demonstrantami, usuwając spod rezydencji premiera w Jerozolimie miasteczko namiotowe. Według protestujących ucierpiało sześć osób.

Źródło: www.wnp.pl

Tesla stara się utrzymać wyniki w obliczu pandemii, tnie ceny pojazdów

#zrodlo
Amerykański koncern Tesla obniżył cenę elektrycznego SUV Model Y o 3000 dolarów, tj. o ok. 6 proc., zaledwie cztery miesiące od jego premiery. W ocenie agencji Reutera spółka Elona Muska stara się utrzymać w obliczu pandemii dobre wyniki z ostatnich miesięcy.

Źródło: www.wnp.pl

Spadło krajowe zużycie energii elektrycznej

Krajowe zużycie energii elektrycznej wyniosło 12,53 TWh w czerwcu 2020 r., co oznacza spadek o 6,96 proc. w porównaniu z czerwcem 2019 roku – wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE).

Źródło: www.wnp.pl

Milionerzy apelują o podniesienie im podatków ze względu na pandemię

#zrodlo
83 milionerów opublikowało w poniedziałek list otwarty, w którym apelują o "natychmiastowe' i "permanentne" podniesienie im podatków, aby przyśpieszyć ożywienie gospodarcze po kryzysie spowodowanym pandemię koronawirusa.

Źródło: www.wnp.pl

Unijni ministrowie po raz pierwszy od miesięcy naradzają się w Brukseli

#zrodlo
Unijni ministrowie spraw zagranicznych po raz pierwszy od wybuchu pandemii zjechali w poniedziałek do Brukseli, żeby rozmawiać o reakcji na narzucenie przez Chiny przepisów o bezpieczeństwie państwowym Hongkongowi oraz relacjach UE z Turcją.

Tagi: Chiny, PiS
Źródło: www.wnp.pl

Hakerzy zablokowali sieć jednego z hrabstw w stanie Alabama

#zrodlo
Sieć jednego z hrabstw w stanie Alabama w USA została zaatakowana przez hakerów, według ekspertów najprawdopodobniej z użyciem złośliwego oprogramowania szyfrującego dla okupu (ransomware) i w wyniku tego incydentu wyłączona. W sprawie trwa dochodzenie.

Tagi: USA, Hakerzy
Źródło: www.wnp.pl

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym – LIBOR

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym ogłoszone 2020-07-10 - LIBOR*

Tagi: BOR
Źródło: www.wnp.pl

W Hongkongu kolejny wzrost liczby zakażeń koronawirusem

#zrodlo
Władze Hongkongu zgłosiły w poniedziałek 52 nowe zakażenia koronawirusem, w tym 41 infekcji lokalnych. Szczególne obawy dotyczą infekcji związanych z placówkami służby zdrowia. W 20 przypadkach droga zakażenia pozostaje nieznana – podały miejscowe media.

Tagi: Drony, Kolej
Źródło: www.wnp.pl

Banki wciąż szukają furtki, by ominąć wyrok ws. frankowiczów

#zrodlo
Po wyroku TSUE w sprawie Dziubak C-260/18, w którym TSUE zakazał uzupełnienia umowy kursem średnim NBP, banki wciąż szukają furtki, aby ominąć ten wyrok. Pomóc w realizacji tej strategii mają trzy pytania, które zostały zadane do TSUE przez sądy polskie.

Tagi: Banki, Umowy, Frank
Źródło: www.wnp.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami